Herbenia

Herbenia Ten pravý ženský čaj

Jemný ženský čaj obsahujúci veľké byliniek pre správne fungovanie organizmu, nielen počas “vašich” dní. Ako darček od nás dostanete k vašej objednávke vzorku iného čaju úplne ZADARMO 🙂

7,49  s DPH

Ďalšie informácie

Hmotnosť 300 g

Popis

1. Alchemilka – Alchemilka obsahuje triesloviny, horčiny, silicu, flavonoidy, flavóny, izoflavóny, fytosteroly, kyselinu salicylovú, organické kyseliny a hydrolyzovateľné gallotaniny a ellagotaniny. lchemilku môžu použiť ženy v období pred menštruáciou, pretože sa uvádza jeho priaznivé pôsobenie na menštruačný komfort. Prispieva k normálnemu tráveniu a osvieženiu tela. Napomáha udržovať normálny stav kĺbov a svalov.

2. Hluchavka – Hluchavka prispieva k normálnemu tráveniu a vylučovaniu vody z organizmu. Vyskúšať ju môžu aj ženy v období pred menštruáciou, pretože sa uvádza jej priaznivé pôsobenie na menštruačný komfort.

3. Myšochvost ( rebríček ) – Myšochvost obsahuje éterické silice, cholín, triesloviny, monoterpény, sesquiterpény, horčiny, flavonidy, chamazulén. Myšochvost kvet prispieva k normálnemu dýchaniu, k normálnej funkcii močových ciest a obličiek, cievnej sústavy a taktiež tráveniu a žlčníku. Môže mať priaznivý vplyv na metabolizmus tukov, správnu hladinu cholestorolu v krvi a kontrolu telesnej hmotnosti. Ženy ju môžu vyskúšať na udržanie komfortu v priebehu menštruácie. Po rebríčku môže siahnuť aj ten, kto si chce uchovať zdravú pokožku.

4. Nechtík – Nechtík obsahuje saponín, horčin, kyselinu salicylovú, glykozidy, karoténové kvetné farbivá a nepatrne aj silice.echtík napomáha udržiavať normálnu činnosť pečene (vrátane tzv. cholerézy – prečistenie), žlčníka a trávenia, priaznivo ovplyvňujú pohyblivosť čriev a plyny. Ženy ich môžu vyskúšať pre rovnováhu vaginálnej mikroflóry, zatiaľ čo muži určite ocenia kladné pôsobenie na prostatu. Sú vhodné pre celkové osvieženie tela, uchovanie zdravej pokožky a je možné ich využiť pri hojení rán.

6. Materina dúška – Materina dúška obsahuje éterické silice s vysokým obsahom karvakolu, tymol, linalool, cineol a ďalšie monoterpény a sesquiterpény, triesloviny, triterpény, flavonoidy. Materina dúška napomáha normálnej činnosti dýchacieho systému a podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Je považovaná za antioxidant, to znamená, že chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Prispieva k normálnej činnosti gastrointestinálneho traktu a prečisteniu. Vyskúšať ju môžu aj mamičky pre bezproblémový priebeh dojčenia. Je možné ju vyskúšať pri kontrole telesnej hmotnosti a napomáha vylučovaniu vody z organizmu.

7. Levanduľa – Levanduľa obsahuje silice (linaliacetát, ďalej borneol, izoborneol, geraniol, lonalol, cineol, gáfor a ďalších asi 25 zložiek) a ďalej triesloviny, antokyány, horčiny a živice. Levanduľa blahodárne pôsobí predovšetkým na oblasť duševného zdravia, kedy prispieva k zdravému spánku, relaxácii a celkovej pohode, možno ju preto vyskúšať aj proti stresu. Okrem toho napomáha udržiavať normálnu funkciu kardiovaskulárneho systému vrátane srdca, priaznivo ovplyvňuje krvný tlak. Podporuje správnu činnosť štítnej žľazy, pečene a trávenia, pozitívne pôsobí aj na močové cesty a obličky. Odporúča sa aj ako pomocník na kontrolu telesnej hmotnosti a ženy ju môžu vyskúšať pre menopauzálny komfort.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 300 g