Herbenia

Herbenia Ženský čaj AFRODITA

Lahodný ženský čaj obsahujúci množstvo byliniek pre správne fungovanie organizmu, nielen počas “vašich” dní. Ako darček od nás dostanete k vašej objednávke vzorku iného čaju úplne ZADARMO 🙂

7,49  s DPH

Ďalšie informácie

Hmotnosť 300 g

Popis

Ženský čaj AFRODITA obsahuje tieto bylinky:

1. Púpava – Púpava obsahuje horčiny, triesloviny, inulín, soli sodíka, draslíka, kyseliny kremičitej, mangánu, síry a fosforu, fytosteroly, fruktózu či vitamíny A, B, C a D. Púpava list prispieva k normálnemu tráveniu, pôsobí ako prebiotikum a zároveň podporuje vylučovanie a prečistenie organizmu. Napomáha uchovať zdravú pečeň a žalúdok, udržuje normálne funkcie močovej sústavy. Pri príjme nad 40 mg sa navyše jedná o antioxidant, teda chráni bunky pred oxidatívnym stresom.

2. Medovka – Medovka obsahuje silice (napr. citral, citronelal, citronelol, geraniol, linalol), triesloviny, kyselinu hydroxytriterpenovú (napr. kyselina ursolová) av menšom množstve aj kyselinu kávovú, enzýmy, horčiny, slizovité látky, flavonoidy a minerálne látky. Medovka je známa predovšetkým svojim relaxačným účinkom. Má celkovo blahodarný vplyv na kognitívne a duševné zdravie človeka, prispieva k emočnému komfortu, pozitívnej nálade a pocitu pohody, zaspávaniu a zdravému spánku.Ženy môžu túto liekovku skúsiť aj pre navodenie hormonálnej rovnováhy a komfortu pri menštruácii.

3. Valeriána – Valeriána obsahuje seskviterpenoidy (napr. kyselina valerénová a valerianol), triterpenoidné saponíny s kyselinou oleanovou ako aglykónom, depsidickú kyselinu chlorogénovú, alkaloidy chatinín a valerín a flavóny. Prítomné sú aj kyseliny valerová a isovalerová. Valeriána koreň má blahodarný vplyv na kvalitu spánku, kedy tiež napomáha ľahšiemu zaspávaniu. Pýši sa pozitívnymi účinkami na oblasť duševného zdravia a relaxáciu, teda ho možno vyskúšať aj v prípade stresu. Priaznivo pôsobí aj na kognitívne funkcie. Prispieva k správnej činnosti trávenia a celého kardiovaskulárneho systému vrátane srdca.

4. Sladké drievko – Koreň sladkého drievka obsahuje fytoestrogény, flavonoidy a glycyrizín, vďaka ktorému vyniká veľkou sladkosťou. Koreň sladkého drievka sa tradične používa pri prechladnutí. Prispieva aj k normálnemu tráveniu. Hlavné uplatnenie v súčasnej dobe má pri výrobe cukroviniek (pendrek) a likérov. Nálev zo sladkého drievka sa neodporúča na pitie tehotným a dojčiacim ženám.

5. Materina dúška – Materina dúška obsahuje éterické silice s vysokým obsahom karvakolu, tymol, linalool, cineol a ďalšie monoterpény a sesquiterpény, triesloviny, triterpény, flavonoidy. Materina dúška napomáha normálnej činnosti dýchacieho systému a podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Je považovaná za antioxidant, to znamená, že chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Prispieva k normálnej činnosti gastrointestinálneho traktu a prečisteniu. Vyskúšať ju môžu aj mamičky pre bezproblémový priebeh dojčenia. Je možné ju vyskúšať pri kontrole telesnej hmotnosti a napomáha vylučovaniu vody z organizmu.

6. Levanduľa – Levanduľa obsahuje silice (linaliacetát, ďalej borneol, izoborneol, geraniol, lonalol, cineol, gáfor a ďalších asi 25 zložiek) a ďalej triesloviny, antokyány, horčiny a živice. Levanduľa blahodárne pôsobí predovšetkým na oblasť duševného zdravia, kedy prispieva k zdravému spánku, relaxácii a celkovej pohode, možno ju preto vyskúšať aj proti stresu. Okrem toho napomáha udržiavať normálnu funkciu kardiovaskulárneho systému vrátane srdca, priaznivo ovplyvňuje krvný tlak. Podporuje správnu činnosť štítnej žľazy, pečene a trávenia, pozitívne pôsobí aj na močové cesty a obličky. Odporúča sa aj ako pomocník na kontrolu telesnej hmotnosti a ženy ju môžu vyskúšať pre menopauzálny komfort.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 300 g